Sekstant 

Szczególnie Polecamy

_NO_RECOMMEND

Najbliższe Rejsy

Brak rejsów

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Rejsy jachtem regatowym

Rejsy jachtem regatowym FUJIMO


Ktoś kiedyś powiedział "Don't call them SHE, call them weapons". I jest w tym ziarno prawdy. Prawdziwy jacht regatowy bardzo rożni się od klasycznej "łódki". Zamiast zwykłego kadłuba mamy połączenie włókien weglowych i kewlarowych. Dobrane tak by osiągnąć najwyższą wytrzymałosc, potrzebna przy uderzeniach o fale przy prędkości kilkunatu węzlów a jednocześnie lekkość. Olbrzymie koło sterowe, częściowo ukryte w pokładzie pozwala na precyzyjne sterowanie a olbrzymi maszt z piecioma parami saligów pozwala postawić kewlarowe żagle i pomknąć z prędkością kilkunastu węzłów.


Jacht FUJIMO (Reichel-Pugh) zbudowany w stoczni Mc Conaghy w Australii w 1990 roku jest jednym z najszybszych 50-cio stopowych jachtów regatowych, który wielokrotnie odnosił sukcesy w regatach między innymi: na Jeziorze Michigan, na Pacyfiku (Zatoka Acapulco), Zatoce Meksykańskiej a obecnie również i na Morzu Bałtyckim. Jego projekt to udoskonalona wersja legendarnej jednostki o nazwie Abracadabra, która w latach 1990-1995 czterokrotnie zdobyła 50' World Champions.

Podstawowymi materiałami użytymi do budowy łodzi to tkanina węglowa i kewlarowa łączone żywicą epoksydową. Są to najbardziej wytrzymałe materiały jakie dotychczas zdołano wyprodukować. Żagle na silne i sztormowe wiatry zostały wykonane z tkaniny poliestrowej. Na wiatry słabe i średnie - z tkaniny kewlarowej- charakteryzującej się minimalną rozciągliwością. Do manewrów portowych służy silnik marki Perkins o mocy 85 kW. W regatach, załoga: to dwunastu - wytrawnych, doświadczonych żeglarzy - doskonale pracujących w zespole.


Płynąc takim jachtem nie nastawiamy się na wygody. Liczy się prędkość, adrenalina, trochę potu i wysiłku, oraz oczywiście bezpieczeństwo. Jeśli masz ochotę pożeglować z prędkością kilkunastu węzłów, potrudzić się trochę przy postawieniu ponad 140 metrowego spinakera oraz pokręcić młynkiem przy wybieraniu szotów.

Przygotowaliśmy specjalnie dla Was ofertę niedługich kilkudniowych rejsów po Morzu Bałtyckim oraz Północnym. Dzięki temu można spróbować pożeglować taką regatową maszyną biorąc tylko dwa dni urlopu (opcje rejsów 4 dniowych) lub np wybrać się z nami na nieco dłuższe rejsy po Bałtyku.


Celem tych rejsów ma być także wyłonienie grupy ludzi, którzy naprawdę kochają pływanie ostre, twarde regatowe. Dla takich uczestników, którzy sprawdzą się i poznają jacht zaplanowaliśmy kolejne rejsy z udziałem w regatach rozgrywanych na Bałtyku oraz Morzu Północnym.


Terminy oraz ceny rejsów

Terminy oraz ceny rejsów: Rejsy ze szkoleniem regatowym na FUJIMO

Kto może wziąć udział??

Zapraszamy wszystkich lubiących aktywne żeglowanie. Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego. Na jachcie będą dwie osoby załogi zawodowej, które wprowadzą Was w tajniki żeglowania jachtem regatowym. Wystarczy chcieć przeżyć żeglarską przygodę..

Dane techniczne jachtu:

długość całkowita: 15,26 m
szerokośc całkowita: 4,52 m
zanurzenie : 3,5 m
wyporność : 13000 kg
grot: 87 m2
fok: 57 m2
spinaker: 140 m2
załoga: 12 osób


Wnętrze jachtu - spartańskie lecz nowoczesne

Dołącz do załogi!!

Terminy oraz ceny rejsów: Rejsy ze szkoleniem regatowym na FUJIMO