Szczególnie Polecamy

Gdynia - Liepaja/Kalmar/Bornholm/Karlskrona - Gdynia

Cena: 990 PLN

Termin rejsu: 2019-11-28 - 2019-12-01

Najbliższe Rejsy

Bournemouth - Polska

Cena: 1400 PLN

Termin rejsu: 2019-08-26 - 2019-09-10

XIII Sekstantowe Andrzejki

Gdynia - Gdynia

Cena: 990 PLN

Termin rejsu: 2019-11-28 - 2019-12-01

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Rejsy

Lima - Ekwador - Panama

[2018/Isfuglen]


Rejs rozpoczniemy w Limie, mieście kontrastów. Z jednej strony znajdziemy w nim stare kolonialne centrum w okolicach Plaza de Armas (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO) oraz nowoczesną dzielnicę Miraflores, a z drugiej ciągnące się kilometrami wzdłuż wybrzeży Oceanu Spokojnego slumsy. Warto zobaczyć jeszcze Katedrę Francisca Pizzara czy pałace: arcybiskupa i gubernatora.
Z Peru obierzemy kurs na słynne Wyspy Galapagos. Wyspy są pod jurysdykcją Ekwadoru, który również postaramy się odwiedzić.Jest to kraj, w którym pomimo niewielkiej powierzchni znalazło się miejsce dla wielu atrakcji. Przepiękne piaszczyste plaże, ośnieżone szczyty wysokich gór, wulkany, dżungla i duże miasta. Jednego dnia można być w głębokiej dżungli a drugiego na piaszczystych plażach. Tam wszystko jest obok siebie. W Ekwadorze przyroda i różnorodność onieśmielają nawet najbardziej zapalonego podróżnika. Przez Ekwador i Wyspy Galapagos przebiega równik, więc w trakcie rejsu na pewno przekroczymy tę magiczną linię na mapie i przeskoczymy z półkuli południowej na północną.


Rejs zakończymy w Panamie . W mieście jest niezwykle urokliwe „stare miasto” (Casco Viejo). Kolonialne budynki, wąskie uliczki i wiele placów (Plaza Simon Bolivar czy Plaza de Francia). Warto odwiedzić również kościół San Jose, z słynnym złotym ołtarzem. Do śluzy Miraflores można się wybrać na przejażdżkę i zobaczyć kanał Panamski. Z okolicznych atrakcji warto wspomnieć o Parku Narodowym Soberania – tropikalnym lesie z wytyczonymi szlakami czy wyspa Taboga z pięknymi piaszczystymi plażami i palmami.
Wróć