Szczególnie Polecamy

Gdynia - Liepaja/Kalmar/Bornholm/Karlskrona - Gdynia

Cena: 990 PLN

Termin rejsu: 2019-11-28 - 2019-12-01

Najbliższe Rejsy

Bournemouth - Polska

Cena: 1400 PLN

Termin rejsu: 2019-08-26 - 2019-09-10

XIII Sekstantowe Andrzejki

Gdynia - Gdynia

Cena: 990 PLN

Termin rejsu: 2019-11-28 - 2019-12-01

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Rejsy

Szwedzkie szkiery i norweskie fiordy w majowym słońcu.

Goteborg - Flekkefjord - Stavanger

[2018_01KB]


Norwegia to wyjątkowy kraj oferujący odwiedzającym go wiele wyjątkowych atrakcji - stare górskie farmy, wodospady, kozy, foki, idylliczne wyspy i majestatyczne krajobrazy rozległych fiordów, jakich nie spotkasz w innych krajach Europy. Żeglując tam z nami omijasz zatłoczone turystyczne szlaki, masz szansę zobaczyć te wyjątkowe miejsca łącząc to z żeglarską przygodą. Zapraszamy na rejs!


Rejs zaczynamy w Goteborgu w którym czeka nas wiele atrakcji. Piękne miasto pełne zabytków, muzeów – Muzeum Morskie, Muzeum Kultury Światowej, Universum czy atrakcja dla hobbystów czyli muzea Volvo oraz lotnictwa, to tylko część oferty turystycznej. Kolejne atrakcje to dwa skanseny i niezbędny punkt programu park rozrywki Liseberg, który zadziwi nawet niejednego doświadczonego żeglarza. Opuścimy archipelag Geteborg i udamy się w kierunku Flekkefjord, pełnego wysepek wartych odwiedzenia.


Na wejściu do Flekkefjord znajdują się Góry Brufjell, które zapraszają na hiking. Poziome „dziury” w Brufjell powstały w epoce lodowej około 20.000 lat temu, kiedy poziom morza był wyższy. Te unikalne formacje skalne leżą poziomo na 20 metrach nad poziomem morza.

W Flekkefjord jest możliwość wybrania się na wycieczkę rowerem-drezyną na szynach, której trasa prowadzi przez piękny i urozmaicony naturalny krajobraz nad fiordem. Łączy w sobie walory przyrodnicze oraz fascynuje architekturą 17 tuneli, przez które biegnie siedemnastokilometrowy tor kolejowy Flekkefjordbanen.

Z Flekkefjord pożeglujemy do Stavanger, skąd już tylko krok do Lysefjord, który jest jednym z najpiękniejszych norweskich fiordów. 42-kilometrowy fiord da nam wiele niezapomnianych wrażeń. Jego największe atrakcje to: Preikestolen (Pulpit Rock lub inaczej Ambona), czy Kjerag, góra wznosząca się wysokość 1100 metrów nad poziomem morza, z niesamowitym, położonym w jej północnej części uskokiem z przepaścią sięgającą 984 m.


Wróć