Szczególnie Polecamy

Szczecin - Gdzie wiatr poniesie - może Kopenhaga - Świnoujście

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2021-03-06 - 2021-03-10

Praktyczny kurs ratownictwa morskiego

Cena: 800 PLN

Termin szkolenia: 2021-05-07 - 2021-05-09

Najbliższe Rejsy

XIV sekstantowe andrzejki na żaglowcu-z goździkiem i paczką rajstop

Szczecin - Świnoujście

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2021-03-06 - 2021-03-10

XIV Sekstantowe mikołajki na żaglowcu - to nic żę w marcu

Świnoujście - Szczecin

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2021-03-10 - 2021-03-14

Najbliższe Szkolenia

Praktyczny kurs ratownictwa morskiego

Cena: 800 PLN

Termin szkolenia: 2021-05-07 - 2021-05-09

Rejsy

Perły Północy

Sankt Petersburg - Liepaja - Gdańsk

[2018 Rosja4]

Sankt Petersburg dla niejednego wspaniałe miasto, które raz w życiu trzeba odwiedzić, dla nas stanie się punktem docelowym oraz miejscem, o którym długo będziemy opowiadać z zachwytem.
To miejsce wyjątkowe i niespotykanym na skalę światową. Leży przy ujściu Newy do Zatoki Fińskie. Zostało założone przez cara Piotra I na początku XVIII wieku. Za dokładną datę początku Petersburga uważa się 27 maj 1703 roku. Początkowo nosiło nazwę Piotrogród.
Dzięki położeniu nad Bałtykiem miasto od samego początku silnie rozwijało się gospodarczo. Czas jaki Piotr I potrzebował, aby jego wyśnione miasto powstało, to zaledwie 9 lat, po których oczom ukazało się piękno barw, przepych ozdób i złoto, połyskującego z dachów cerkiew. Miasto stale się rozwijało, stając się dumą wielu carów.
Petersburg to tak naprawdę miasto mieszczące się na 40 wyspach, poprzecinanych kanałami. Przez to bardzo często nazywany jest Wenecją Północy jak również Palmirą Północy. Szumne z pozoru tytuły nie zdziwią tego, kto będzie miał szanse podziwiać to ogromne i pełne przepychu miasto.


Zwiedzanie miasta najlepiej jest rozpocząć od głównej ulicy, Newskim Prospektem, przy której znajduje się wiele malowniczych kamienic z dachami o pastelowych barwach, banki, hotele, centra handlowe. Wszystko zaprojektowane i wybudowane w myśl wizji Piotra I.
Najpiękniejszą częścią Petersburga jest Pałacowe Wybrzeże, które widać już tuż przy rzece Nava. W miejscu tym góruje budynek Admiralicji, który jest jednym z pierwszych wybudowanych gmachów w mieście oraz niedaleko znajduje się również największa świątynia Sobór Izaaka, która budowana była przez ponad 40 lat. Świątynia liczy sobie ponad 100 m wysokości, jej sklepienie tworzy imponująca kopuła z czystego złota, której promień mierzy 11 metrów.Tuż przy metrze znajduję się druga świątynia, która została wybudowana na kształt bazyliki Sw. Piotra w Rzymie, jest to Sobór Kazański. Budynek charakteryzuje się półkolistą kolumnadą z bardzo skromnym wystrojem. Wewnątrz soboru mieszczą się posągi bohaterów walk z Napoleonem: feldmarszałka Kutuzowa i jego towarzysza broni Michaiła Barclaya de Tolly.


Kompleks pałacowo-ogrodowy Peterhof, to również miejsce uwielbiane przez Piotra I. Pośrodku parku znajduje się Wielki Pałac z XVIII wieku, którego zdobienia lśnią w promieniach słońca. Z biegiem czasu przebudowywany urzeka barokowym stylem, pięknem złoceń i wykończeń.

Obok Pałacu mieści się również park francuski z fontanną Neptuna oraz park zaprojektowany w stylu angielskim.
Park zdobiony jest przez 37 złocone posągi oraz liczne fontanny oraz 142 wodotryski.
Na uwagę zasługuje fakt, że woda do instalacji poprowadzona jest wprost z oddalonych o 22 km Wzgórz Ropszyńskich, a później spływa Kanału Morskiego a dalej do Zatoki Fińskiej Ogrom tego miejsca nie jednego przysporzy o zawrót głowy.

Wróć