Szczególnie Polecamy

Szczecin - Gdzie wiatr poniesie - może Kopenhaga - Świnoujście

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2021-03-06 - 2021-03-10

Świnoujście - gdzie wiatr poniesie (może Kopenhaga) - Szczecin

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2021-03-10 - 2021-03-14

Najbliższe Rejsy

XIV sekstantowe andrzejki na żaglowcu-z goździkiem i paczką rajstop

Szczecin - Świnoujście

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2021-03-06 - 2021-03-10

XIV Sekstantowe mikołajki na żaglowcu - to nic żę w marcu

Świnoujście - Szczecin

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2021-03-10 - 2021-03-14

Najbliższe Szkolenia

Praktyczny kurs ratownictwa morskiego

Cena: 800 PLN

Termin szkolenia: 2021-05-07 - 2021-05-09

Rejsy

Kanał Białomorski i największe jeziora Europy

Archangielsk - Wyspy Sołowieckie - Kanał Bałtycko Białomorski - Onega - Ładoga - Sankt_Petersburg

[2018 Rosja 3 ]

Zapraszamy na wyprawę po wewnętrznych wodach Rosji, w trakcie której przemierzymy dzikie tereny Karelskiej Tajgi, wznosząc się o ponad 100 metrów nad poziom morza, przy użyciu 19 śluz kanału Bałtycko-Białomorskiego. Będzie to prawdziwie dzika przygoda. Nie oczekujcie nowoczesnych marin, prądu, ujęć wody pitnej, sanitariatów, prysznica... W zamian za to zabierzemy was na fenomenalne rosyjskie safari. Będziemy cumować na dziko do pozostałości komunistycznych pomostów. Czerpać wodę pitną z dwóch największych jezior Europy, pójdziemy się umyć tak jak tubylcy, do klasycznej bani a potem będziemy chłonąc ciepło sauny opalanej drewnem i okładając się brzozowymi witkami. Pokażemy Wam prawdziwą Rosję. Przez cały okres naszej wyprawy będą nam towarzyszyły białe noce.
Rejs rozpoczniemy w Archangielsku, lezącym na 65 stopniu, zaledwie kilkadziesiąt mil od koła podbiegunowego starym mieście kupców, statków i żeglarzy polarnych. Archangielsk położony w delcie Północnej Dwiny przez wieki był dla Rosji jedynym morskim oknem na świat. Nazwę swą zawdzięcza monastyrowi poświęconemu Michałowi Archaniołowi, który istniał już na początku XV w. Pod Archangielskiem znajduje się muzeum drewnianej architektury Północnej Rosji Małyje Korieły gdzie zgromadzono ponad sto starych budowli z północnej Rosji. .
Z Archangielska pożeglujemy na morze Białe, odwiedzić monastyr i pozostałości łagrów na wyspach Sołowieckich, a jeśli będziemy mieli szczęście Białuchy – śnieżno białe wieloryby
Następnie wpłyniemy w Kanał Białomorski o długości 227 kilometrów, pokonamy przewyższenie 103m w górę, potem 95m w dół. Będziemy zmagać się z 19 śluzami by dotrzeć do dwóch ogromnych jezior Onegi i Ładogi. Jeziora przypominają morze. Występują tu sztormy, niosące z sobą krótką stromą falę. Nic dziwnego, dystans z północy na południe Ładogi, to jak z Polski do Szwecji - tyle tylko, że woda jest słodka.

Po drodze odwiedzimy jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Rosji wyspę Walaam- na której leży jeden z najstarszych klasztorów nie tylko północnego zachodu, ale i całej Rosji. Zatrzymamy się również na Kiży - wpisanym na Listę UNESCO, centrum pradawnego kultu sił natury, gdzie w XII wieku powstawały pierwsze cerkwie. Obecnie część wyspy jest skansenem dawnych zabudowań gdzie można podejrzeć jak wyglądało życie we wsiach dawnej Rosji. Znajduje się tu też Cerkiew Zmartwychwstania Łazarza z czternastego wieku. Przez cały rejs podziwiać dzika przyrodę i pełne uroku zapuszczone Rosyjskie wsie, w których żyją bardzo życzliwi ludzie. Po opuszczeniu Ładogi obejrzymy twierdzę Szlisserburską, a następnie wraz z nurtem Newy popłyniemy do Petersburga.
Rejs zakończymy w Wenecji Północy, Saint Petersburgu. Jej dwa brzegi spina kilkanaście mostów. Aby nie paraliżować ruchu w mieście mosty otwierane są tylko raz na dobę około 2 w nocy. Wszystkie mosty, cerkwie, pałace i nawet słynna Aurora są wspaniale podświetlone a podróż dostarcza trudnych do opisania wrażeń, obejrzymy je od strony wody, płynąc rzeką Newą.Wróć