Szczególnie Polecamy

Gdynia - Liepaja/Kalmar/Bornholm/Karlskrona - Gdynia

Cena: 950 PLN

Termin rejsu: 2018-12-06 - 2018-12-09

Najbliższe Rejsy

XII Sekstantowe Mikołajki

Gdynia - Gdynia

Cena: 950 PLN

Termin rejsu: 2018-12-06 - 2018-12-09

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Rejsy

Słoneczna i roztańczona Brazylia

Rio de Janeiro - Buenos Aires

[2017/Isfuglen]

Nasz rejs rozpoczniemy w mieście, którego punktem charakterystycznym oprócz roztańczonego okresu karnawału, olbrzymich plaż jest 47 metrowy posąg Chrystusa Zbawiciela, znajdujący się na górze Corcovado o wysokości 704 m. Rio de Janeiro to również niepowtarzalny krajobraz rozciągający się na samo miasto i region wokół, ale również non stop tętniące życie i zabawa w rytm brazylijskich dźwięków.


W mieście znajdują się liczne muzea, ogrody zoologiczne oraz botaniczne jak również duże plaże, z dzielnicą Copacabana na czele.
Oprócz charakterystycznego posągu Chrystusa, naprzeciw zatoki wznosi się Pao de Acuar, tzw. Głowa Cukru na szczyt (wysokość 395 m n.p.m.), której można wjechać kolejką linową.


Następnie udamy się w kierunku Argentyny do Buenos Aires.
Buenos Aires, uwodzicielskie i pełne energii miasto portowe, które rozciąga się wzdłuż Rio de la Plata. Było przez wieki bramą do Argentyny.
Pośród wielu atrakcji dostępnych w mieście warto wyszczególnić: plac Plaza de Mayo, XIX-wieczna katedra z grobowcem Josego de San Martín - czczonego bohatera walk o niepodległość; pałac prezydencki Casa Rosada tzn. Różowy Dom, Pałac Kongresowy, Pomnik Dwóch Kongresów, Kościół Jezuitów św. Ignacego z XVIII w. i jedna z największych oper świata Teatr Kolumba, Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych w którym zobaczyć można m.in. dzieła Moneta i Van Gocha.

Wróć