Sekstant 

Szczególnie Polecamy

_NO_RECOMMEND

Najbliższe Rejsy

Brak rejsów

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Rejsy po Bałtyku jachtem regatowym

Rejsy po Bałtyku jachtem regatowym
Sydney 40 - AdrenaSea


Prawdziwy jacht regatowy bardzo rożni się od klasycznej "łódki". Zamiast zwykłego kadłuba mamy połączenie włókien weglowych i kewlarowych. Dobrane tak by osiągnąć najwyższą wytrzymałosc, potrzebna przy uderzeniach o fale przy prędkości kilkunatu węzlów a jednocześnie lekkość. Olbrzymie koło sterowe ułatwia precyzyjne sterowanie a duże żagle pozwalają pomknąć z prędkością kilkunastu węzłów.Jacht Sydney 40 to marka sama w sobie. Jacht zaprojektowany w 1999 roku przez Iana Murray’a – znanego żeglarza regatowego z antypodów. W tym samym roku projekt jachtu został wybrany przez Royal Ocean Racing Club do rozegrania regat Admiral’s Cup, uznawane za nieoficjalne mistrzostwa świata. Jacht prowadzony przez zaangażowaną załogę odpłaca wysokimi osiągami regatowymi. Lata 1999 – 2000 to rozkwit klasy Sydney 40, której przedstawiciele zgarniają kolejne puchary w regatach dookoła świata np. Sydney- Hobart Race, Merit Cup. Kilkanaście lat po swoich narodzinach jachty te są wciąż poważnym przeciwnikiem w formułach wyścigowych ORC i IRC. Jednym z przedstawicieli tych jachtów jest s/y AdrenaSea, którego postanowiliśmy oddać w Wasze ręce podczas rejsów.
Płynąc takim jachtem nie nastawiamy się na wygody. Liczy się prędkość, adrenalina, trochę potu i wysiłku, oraz oczywiście bezpieczeństwo. Jeśli masz ochotę pożeglować z prędkością kilkunastu węzłów, potrudzić się trochę przy stawianiu spinakera oraz pokręcić młynkiem przy wybieraniu szotów, koniecznie musisz zapoznać się z naszą ofertą.
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy różnorodne oferty rejsów po Bałtyku - zarówno pod względem terminów jak i kierunków. Jeżeli masz tylko kilka dni urlopu, skorzystaj z naszych 4-5 dniowych wypraw. Dla tych, którzy dysponują większą ilością czasu, proponujemy rejsy dłuższe - będzie jeszcze więcej szybkiego żeglowania!

Terminy oraz ceny rejsówKto może wziąć udział??

Zapraszamy wszystkich lubiących aktywne żeglowanie. Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego. Na jachcie będzie załoga zawodowa, która wprowadzi Was w tajniki żeglowania jachtem regatowym. Wystarczy chęć przeżycia żeglarskiej przygody oraz zobaczenia ciekawych miejsc...

Dane techniczne jachtu:
  • Długość: 12.50 m
  • Szerokość: 3.70 m
  • Zanużenie: 2.68 m
  • Kadłub: wykonany z GRP
  • Rok budowy: 1999
  • Silnik: Yanmar 38 hp