Sekstant 

Szczególnie Polecamy

_NO_RECOMMEND

Najbliższe Rejsy

Brak rejsów

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

O Nas

Jesteśmy szkołą żeglarską, która skupia żeglarzy pasjonatów. Każdy z nas specjalizuje się w troszeczkę innej dziedzinie. Łączy nas pasja przekazywania wiedzy, oraz zamiłowanie do żeglarstwa morskiego.

Stawiamy na wiedzę. Chcemy dążyć do tego, by żeglarze pływali świadomie i odpowiedzialnie. Dlatego też oferujemy Wam szeroką gamę kursów doszkalających. Nieważne jakie masz uprawnienia ani kiedy je zdobyłeś. Jeśli pragniesz odświeżyć sobie jakąś dziedzinę żeglarskiej wiedzy, poćwiczyć przed sezonem, lub nauczyć się czegoś całkiem nowego to trafiłeś na właściwą szkołę. Znajdziesz u nas kursy nawigacji, manewrowania jachtem na silniku, manewrówki na żaglach, kursy pierwszej pomocy, kursy obsługi radiotelefonu UKF i radaru. Organizujemy także zajęcia poświęcone bezpieczeństwu na wodzie, wraz z praktycznymi ćwiczeniami z obsługi tratw ratunkowych, wszystkich możliwych środków ratunkowych.

Prowadząc nasze szkolenia korzystamy z wzorców brytyjskiego Royal Yachting Association. Nie zapominamy jednak o starej polskiej szkole. Na naszych kursach można uzyskać stopnie polskiego PZŻ, brytyjskiego RYA, chorwackie patenty Voditelj Brodice oraz miedzynarodowe certyfikaty ISSA.

Oprócz szkoleń organizujemy także rejsy po wodach całego świata, szczególnie pociągają nas rejony rzadko uczęszczane. Dzięki temu nasze załogi czują się jak żeglarze odkrywcy, a nie jak jak przysłowiowa "stonka" turystyczna... Żeglowaliśmy już po Alasce, Spitsbergenie, Antarktydzie, Przylądku Horn oraz Patagonii. Mamy za sobą także wieloetapową wyprawę poprzez Rosję. Przepłynęliśmy Ładogę, Onegę, Kanał Bałtycko- Białomorski i dotarliśmy na Morze Białe.

Zajmujemy się także żeglarstwem lodowym i gdy tylko lód skuje polskie wody, organizujemy ślizgi lodowe na Zalewie Wiślanym.

Wszystkim posiadającym już uprawnienia żeglarskie proponujemy samodzielny czarter jachtu. Współpracujemy z ponad stu firmami czarterowymi w rożnych zakątkach świata. Pomagamy znaleźć jacht w pełni spełniający Państwa wymagania.

Naszym oczkiem w głowie są duże żaglowce. Żeglujemy na Zawiszy Czarnym, Kapitanie Głowackim, Gedanii i wielu innych zagranicznych żaglowcach. Zaangażowaliśmy się także w projetky "Klasa pod żaglami", czyli dwutygodniowe rejsy edukacyjne dla młodzieży gimnazjalnej.

W 2012 roku Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył za zasługi dla Polskiego żeglarstwa, właściciela Sekstanta, kpt. Macieja Sodkiewicza brązowym krzyżem zasługi