Sekstant 

Szczególnie Polecamy

_NO_RECOMMEND

Najbliższe Rejsy

Brak rejsów

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Nasi Skiperzy

Maciej Sodkiewicz

Maciek Sodkiewicz to zawodowy żeglarz i doświadczony kapitan - lecz przede wszystkim niespokojny duch, którego ciekawość świata nieustannie pcha do żeglowania po coraz odleglejszych akwenach.
Swoją przygodę z żeglarstwem zaczął mając ledwie 10 lat, a patent sternika jachtowego zdobył na dzień przed 18 urodzinami. Wtedy po raz pierwszy wypłynął na słone, morskie wody - i już tak zostało. Od tamtej pory przebył 80 tysięcy mil i poprowadził ponad 160 rejsów - żeglując u brzegów pięciu kontynentów. Opłynął całą Europę i wybrzeża Morza Śródziemnego. Na dobre zadomowił się w Arktyce, kilkukrotnie odwiedzając Spitsbergen i fiordy Grenlandii Wschodniej. Dotarł również na rosyjską Ziemię Franciszka Józefa - a w sierpniu 2015 roku pobił rekord świata w żegludze na północ jachtem sportowym bez wmarzania w lód. Trzykrotnie opłynął przylądek Horn oraz postawił stopę (w kaloszu rozmiar 50) na stałym kontynencie Antarktydy. Na Alasce uciekał przez niedźwiedziem grizzly, na Grenlandii jadł z Inuitami surowe mięso wieloryba, a w Afryce wpłynął 20 metrowym jachtem morskim ponad 200 kilometrów w górę rzeki Gambii.
Gdy nie prowadzi wypraw w nieznane, można Maćka spotkać pokładach polskich żaglowców: od 2009 roku regularnie dowodzi Zawiszą Czarnym, prowadził również rejsy na Kapitanie Borchardtcie czy Kapitanie Głowackim. Kilkukrotnie prowadził rejsy z niewidomymi załogami i jak sam mówi, “nie widział różnicy”. Również na lądzie stara się wspierać najlepsze tradycje polskiego żeglarstwa. Od 8 lat na Zatoce Gdańskiej organizuje zloty jachtów z duszą "Próchno i rdza”, przez które przewinęło się ponad 60 tradycyjnych jednostek.
W 2012 roku został odznaczony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego brązowym krzyżem zasługi. Dwa lata później otrzymał z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego medal “De nihilo nihil fit”. Jest także laureatem międzynarodowej nagrody Conrady – Indywidualności Morskie. więcej -->

Kuba Meisner

Lubi jak jest zimno i mokro.
Żegluje od dziecka, zaczynał na jeziorach, a potem przeniósł się na morze, żeby za łatwo nie było :)
W temacie tytułów: kapitan jachtowy, Instruktor Żeglarstwa i... emerytowany doktor nauk fizycznych ;)

Sebastian Kowalczyk

Pozytywnie zakręcony, brodaty, zawiszowy kuk. Nie może wyobrazić sobie życia bez żeglowania, szant i zupy cebulowej.
Z wykształcenia zapalony ekonomista, zgłębiający tajniki gigantycznych, excelowych tabelek z olbrzymią ilością cyferek.
Każdą wolną chwilę spędza na morzu, które jest jego drugim domem. Przepłynął ponad osiem tysięcy mil po wodach Atlantyku, Adriatyku i Morza Bałtyckiego, które darzy uczuciem głębokim i czystym.
Posiada pierwszy stopień słuchu muzycznego - rozróżnia kiedy grają, a kiedy nie - przez co na jachcie obowiązuje go kategoryczny zakaz śpiewania w trosce o spokój Neptuna i poczucie estetyki załogi.

Władysław Mierzecki

Dziesiątki tysięcy mil, mnóstwo portów i duch co najmniej o pokolenie młodszy od własnej brody. Po prostu Brat Wybrzeża.
Kapitan jachtowy, żeglujacy po każdym morzu i z każdą załogą.

Małgorzata Karolak

Nie jest łatwo być kapitanem. Mało kto uwierzy, że na tym jachcie rządzi nieopierzona studentka. Ambitna i uśmiechnięta, która chętnie wybiera się na morze, nawet na krótką chwilę.

Wilhelm "Oki" Okarmus

Wieloletni kapitan Zawiszy Czarnego, specjalista od e-learningu. Telefon zazwyczaj odbiera słowami "dokąd płyniemy tym razem??"

Wojtek Kowalik

Żeglarz zawodowy, miłośnik dalekich wypraw i trudnych rejsów. Od 2006 roku właściciel jachtu s/y Woj. Posida uprawnienia kapitana jachtowego, kapitana motorowodnego. Jest także ratownikiem WOPR oraz instruktorem nurkowania w systemach PADI oraz CMAS. Na jachcie zawsze wozi sprzęt do nurkowania i w wolnych chwilach chętnie pokazuje załogom morskie głębiny.

Tomek "Misiek" Kulawik

Uwielbia wino, kobiety i .... (wpisać cokolwiek byle nie śpiew). Dusza towarzystwa i jednocześnie pogodny sympatyczny kapitan uwielbiający żeglować na wszystkim co pływa i gdzie tylko sie da. Od lat prowadzi rejsy morskie oraz szkoli polskich żeglarzy. Twierdzi, iż "słodka woda to się tylko do picia nadaje". Dlatego też pływa tylko po morzu. Posiada uprawnienia kapitana jachtowego, kapitana motorowodnego oraz instruktora żeglarstwa.

Michał Pietrzykowski

Specjalista od ratownictwa medycznego, ratownictwa morskiego oraz manewrowania na silnikach. Posiada niesamowite pokłady cierpliwości i dar tłumaczenia najtrudniejszych rzeczy prostymi słowami. Wielki pasjonat wód zimnych oraz dalekich wypraw. Zwiedził już prawie każdy norweski fiord, dopłynął na Wyspy Owcze i Islandię. Temperatury nie robią na nim żadnego wrażenia. Posiada uprawnienia kapitana jachtowego oraz instruktora żeglarstwa.

Adrian Woźniak

Pozytywnie zakrecony, chodzi w klapkach, je za trzech, pozatym uwielbia broić stawiając na żaglowcach pełen komplet żagli. Pływa od dziecka na wszystkim co unosi się na wodzie. Pomimo młodego wieku poprowadził już kilkadziesiąt rejsów morskich. Studiuje nawigację na Akademii Morskiej.

Gosia Czarnomska

Morze to jej drugi dom i tam spędza większość czasu. Od kilku lat pływa zawodowo na żaglowcach, na których czterokrotnie przekroczyła Atlantyk. Ma pokaźny staż kapitański zdobyty głównie na wodach Bałtyku i Morza Śródziemnego. Lubi uczyć. Specjalizuje się w komunikacji i łączności morskiej. Posiada uprawnienia Kapitana Jachtowego i Instruktora Żeglarstwa, a także IYT Yachtmaster Offshore 200GT , GOC GMDSS oraz inne wymagane w żegludze profesjonalnej.

Jarek Wąsowski

Doświadczony sternik regatowy. Żegluje od dziecka, a od 1995 roku bierze udział w startach regatowych. Już dwa lata póżniej po raz pierwszy zwyciężył w regatach o Mistrzostwo Warszawy. W kolejnych sezonach na podium regat o Mistrzostwo Warszawy stawał jeszcze sześciokrotnie w tym czterokrotnie jako zwycięzca. Pięciokrotnie stawał też na podium regat o Mistrzostwo Polski w tym raz jako zwycięzca i dwa razy jako vice mistrz. Trzykrotnie zajmował pierwsze miejsce w klasyfikacji cyklu regat Żeglarskiego Grand Prix Warszawy i cały czas pozostaje w ścisłej czołówce sterników klasy Tango.